Looks Good Logo
Hemen Arayın: (543) 314-5429
  • Pazartesi-Cumartesi: 09:00-19:00
  • Pazar: Kapalı
Image

LAZER EPİLASYON

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için kullandığınız epilasyon aletlerinden, tıraş olmaktan, cımbızla uğraşmaktan veya ağda acısını çekmekten sıkıldıysanız, lazer epilasyon sizin için denemeniz gereken bir çözüm olabilir. Lazer epilasyon, ülkemizde oldukça sıklıkla başvurulan ve başarıyla gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinden biridir.Gerçek anlamda lazer epilasyonun çalışma yöntemi, istenmeyen tüylerin köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve yokedilmesi prensibine dayanır. 1990 senesinde uygulanmaya başlamıştır ama son senelerde özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha acısız, ağrısız bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Lazer epilasyon koyu kıllarda açık kıllara göre daha iyi sonuç vermektedir.Açık kıl ve tüylerde de iyi sonuç alabilmek doğru cihaz ve doğru uygulama ile mimkin olabilmektedir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Çeşitleri ve Lazer Cihaz Teknolojileri
4 ana lazer teknoloji tipi bulunmaktadır. Bunlar, Ruby, Alexandrite, Diode ve ND Yag’dır. Her tip lazer farklı cilt tipleri için ayrı uygulanmaktadır. Ruby lazer hem açık hem de koyu renkli cilde sahip kişilerde uygulanabilse de daha çok açık renkli cilt tipine uygulanmaktadır. Genelde de daha küçük alanlardaki tüylere odaklanmak için kullanılan bir teknolojidir. Alexandrite’in en büyük özelliği hızı! Erkeklerin bazılarında sırtta tüylenme tüm sırtı kaplayacak şekilde olur. Bu kadar büyük bir alana uygulanacak Alexandrite lazer tedavi seansı sadece 30-40 dakika sürmektedir. Hiç de fena değil! Çok büyük alanlarda çok hızlı uygulanabilmesi ile Alexandrite, aynı zamanda her tüy rengi için kalibre edilebilmektedir. Diode ise ilk iki lazer teknolojisine göre lazer dalga boyu konusunda farklılık göstermektedir. Laze dalga boyunun yüksek olması Diode teknolojisinin birçok cilt tipinde uygulanabilmesini sağlamaktadır. Son olarak ND Yag lazerin ise en büyük farkı koyu ten ve koyu tüylere kolaylıkla uygulanabilmesidir.

Ütüleme Epilasyon
Lazer epilasyon bugüne kadar acılı ve ağrılıydı ancak artık bu muhtesem ÜTÜLEME EPİLASYON Lazer sayesinde sadece uygulama yapılan bölgenize masaj yaptırıyor hissiyle kıllarınızdan kurtuluyorsunuz. Genital bölge lazer epilasyon bilindiği üzere en hassas bölgedir ve bu teknoloji ile artık tamamen acısız ve konforla lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Bu yöntemle yapılan sık atışlarla kıl folikülü yavaş yavaş ısıtılıyor. İncecik epidermis, atış aralarında hızla soğuyor. Cihazlarda zaten kontak soğutma da var. Yanık bir yana, ağrı da tamamen ortadan kalkıyor. ütüleme lazer uygulaması masaj rahatlığına dönüyor. Ütüleme, hız da getiriyor, seanslar çok çabuk bitiyor. Masaj rahatlığının bir başka nedeni, uygulamanın sabit atışlarla değil, başlığın deri üzerinde "ütü yapar gibi" gezdirilerek yapılması. Bu nedenle uygulama tekniği "ütüleme" olarak adlandırılıyor.
Ütüleme (Diode) Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?
Diode lazer daha uzun lzer edalga boyları kullanılır, ve böylelikle koyu tenli kişilerde daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Cilde daha güvenli daha yoğun etki edebilecek bir sistemdir. Vücudun daha büyük bölgelerine daha hızlı tedavi uygulanabilmesini sağlar.

LAZER EPİLASYON KİMLERE YAPILAMAZ
1. GEBELİK: Gebelik halinde uygulama yapmayı reddediyoruz. Bu konuyla ilgili tıp dünyasında henüz bir bildirim söz konusu değildir. Genel kanı herhangi bir sorun olmayacağı yönündedir. Ancak genel bakış açısı lazer epilasyon yönteminin lüks bir uygulama olup hamilelikten sonrada yapılabileceği yönündedir. Net bir bilgi bildirilene kadar yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz.
2. GEBELİK RİSKİ OLANLAR: Bebek isteyen korunmayan bayanlara hamilelik riskinin olamayacağı dönemlerde seans ve kontrolleri yapmayı uygun buluyoruz. Bu dönemler kadın doğum uzmanı ya da lazer uygulayıcı hekimle görüşerek öğrenilebilir. Korunmayı bıraktıysanız veya riskli bir süreç yaşandıysa mutlaka doktorunuzu uyarmanız gerekiyor.
3. BEYAZ, SARI, KIRMIZI KILLAR: Lazer ışığı kıla siyah rengi veren melanin ismindeki pigmenti görür ve onu yakar. Kılda melanin hiç yoksa kıl beyaz olur ve lazer ışığı bu kılı asla yakamaz. Sarı ve kırmızı kıllarda aynı şekilde bu kılların üzerine lazer ışığı ne kadar verilirse verilsin kıllar asla yanmaz. Çünkü melanin içermez.
4. AYVA TÜYÜ ŞEKLİNDEKİ KILLAR: Lazer epilasyonda kıl ne kadar kalın ve ne kadar siyahsa o kadar kuvvetli yanar ve kökü de kuvvetli yakar dolayısıyla etkisi iyi olur. Kıl zayıf olduğu zaman, kıl zayıf yanar kökü de zayıf yakar. Çok fazla tahribat yapamayacağı gibi bazen jilet etkisi dediğimiz tüyleri kalınlaştırıcı ve çoğaltıcı etki yapabilir. Özellikle yüz bölgesindeki ince tüylere lazer yapılmaması gerekir. Eğer kıl şeklindeyse lazer olumlu cevap verebilir.
5. HORMON BOZUKLUĞU OLDUĞU HALDE HORMONAL TEDAVİYİ REDDEDENLER: Bazı hormonal bozukluklarda kıllanma yaşanabilir. Erkek tipi kıllanmalar olabilir. Yüz, göğüs, göbek gibi. Yani bir bayanda olmaması gereken yerlerde kıllanma olabilir. Bu gibi durumlarda hormonal bozukluğun giderilmesi şarttır. Hormonal bozukluk giderilmeden lazer bir miktar etki eder ancak seans süresi çok fazla uzayabilir bitmekte çok zorlayabilir.
6. Cilt kanseri olanlarda asla lazer epilasyon yapılmaz.
7. Ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar bölgeye atış yapılmaması gerekir.
8. Solaryum ya da güneşlenerek bronzlaşılmışsa, bronz ten kişisinin kendi rengine gelene kadar uygulama yapılmaz.
9. Cilt soyma ürünleri kullananlar bıraktıktan 15 gün sonra uygulama yaptırabilirler.
10. Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca yapılmaz.
11. Herhangi bir zararı olmamasına rağmen ergenlik süreci devam ettiği için bitme garantisi veremeyeceğimizden dolayı 16 yaş altına tavsiye etmiyoruz.


up