Looks Good Logo
Hemen Arayın: (543) 314-5429
  • Pazartesi-Cumartesi: 09:00-19:00
  • Pazar: Kapalı
Image

SOĞUK LAZER

Soğuk lazer uygulaması özellikle bölgesel yağlanma söz konusu olduğunda başvurulan bir yöntemdir. Bu yöntemde yağ hücrelerinin yakılması amaçlanır. Ayrıca lazer uygulaması sayesinde ciltteki kolajen üretimi de artar.

Soğuk lazer uygulamasıyla vücutta biriken yağ hücreleri sıvılaştırılır ve dışarı atılır. Yağ sıvı haline getirildikten sonra lenf dolaşımı ile atılır. Ayrıca uygulama yapılan alanlarda 1 ila 2 beden incelme sağlanır. Cilt sıkılaşır.

Soğuk lazer tedavisi genellikle 3 gün aralıklar ile uygulanır. 6 seansta başarılı sonuçlar alınır. Her hafta uygulama sonrasında 2 bedene kadar incelme amaçlanır. Tek bir seans yaklaşık 40 dakika kadar sürer.

Soğuk lazer ne işe yarar: Soğuk lazer nerelere uygulanır?
Soğuk lazer uygulaması yağ yakımını hızlandırır. Özellikle göbek bölgesine, üst bacak bölgesi ve gıdı gibi alanlara uygulanır. Uygulamalar ikinci seanstan sonra sonuç vermeye başlar. Uygulamalar ile yağ hücreleri tamamen yok edilmez. Yağ hücrelerinin içinin boşalması sağlanır. Bu nedenle bazı hastalarda uygulama sonrası kilo alımı görülebilir. Ancak bu beslenme düzenine dikkat edilmemesinden kaynaklanır.
Uygulama sonrasında sonuçlar genellikle yaklaşık bir hafta sonra görülür. Ancak en iyi sonuçlar için 1 ya da 2 ay beklenmelidir. Verilen kiloların geri alınmaması için uygulama sonrasında sağlıklı ve dengeli bir beslenme planına uyulmalıdır. Yağlı ve kızartma besinlerin yerine fırında ve ızgara besinlerin tüketilmesi önerilir. Taze sebze ve meyve odaklı bir beslenme planı oluşturulmalıdır. Kas gelişimini desteklemek için protein açısından zengin besinlerin de tüketilmesi önerilir.

Soğuk lazerin yan etkileri:
Soğuk lazer uygulaması da bir çeşit lazer uygulamasıdır. Bu neden her lazer uygulamasında olduğu gibi ciltte kızarıklık ve hafif şişliklere ya da morluklara neden olabilir. Bu yan etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer.
Soğuk lazer uygulamasında lazer ışınlarının gözlere zarar vermesini engellemek için özel gözlükler kullanılır.
Soğuk lazer tekniği son yıllarda zayıflamak için kullanılan en etkili estetik uygulamalardan biridir. Yağların azaltılmasını sağlayan bu yöntem aynı zamanda cilt sıkılaşması ve gençleşmesi için de kullanılır. Vücuttaki enerji alanlarını uyaran soğuk lazer, endorfin ve seratonin etkinliğini artırır. Ciddi bir yan etkisi yoktur. Ancak başarısız uygulamalar ciltte yanıklara neden olabilir. Bu nedenle alanında uzman ve eğitimli kişiler tarafından uygulanmalıdır. Hatalı yapılan lazer uygulamaları ciltte iz kalmasına bile neden olabilir. Ameliyatsız yağ aldırma yöntemlerinden biri olan soğuk lazer aynı zamanda güvenli ve ağrısız bir yöntemdir. Vücudun daha fit kalmasını sağlar. Liposakşın gibi yöntemlere göre çok daha basit ve zahmetsiz bir tekniktir. Eğer bu tedavi ile zayıflamak isteniyorsa ilk olarak bir doktora başvurulmalıdır. Doktor gerekli testleri yaparak kişi için en uygun kilo verme yöntemi belirleyecektir.


up